Persian: Power and herds قدرت نتیجه ی تجمیع است

قدرت با جمع شدن به وجود می آید و بیشتر می شود . قدرت بزرگتر نمی شود بلکه با همگرایی بیشتر می شود

گله ها در واقع با ایجاد روابط و آن چه که در میان همان روابط بین افراد اتفاق می افتد است که به وجود می آیند شکل و قدرت می گیرند . البته روابط هرگز محکم نیستند

.

از شتر مرغ را جذب کند.

گله ها با کمال میل در همان فضایی که در حال قدرت ورزی هستند به یکدیگر فضا هم میدهند.

برعکس تصور می‌شود که سازمان‌ها و اهرام قدرت ( قدرت های سلسله مراتبی از هرمی شکل ) به‌عنوان کلوسی‌های سنگی جامد عمل کنند، آنها نمی‌توانند در یک مکان کنار هم وجود داشته باشند.

بر خلاف سنگ های سخت و بزرگ ، گله ها روزنه ها و شکاف ها را ایجاد می کنند. فضاهایی که گاهی اوقات امکان پیشرفتن به جلو را به وجود می آورد

وقتی دولت‌ها و نهادهای دیکتاتوری ازدحام می‌کنند، فضایی را زیر پا می‌گذارند که می‌ شود از آن برای رهایی استفاده کرد. قدرت گله ای راه مقاومت را باز می کند، اطاعت راه نافرمانی مدنی را باز می کند. بنابراین قدرت گله ای در مقابل خشونت و اجبار عمل می کند.

بنابراین قدرت گله ای در مقابل خشونت و اجبار نهادهای دیکتاتوری عمل می کند و موفق می شود .

قدرت گله ای شکاف ایجاد می کند

اگر یک نظم مسلط باشد، باید نظم های دیگری هم برای تسلط بر آنها وجود داشته باشند. در همان مکان.

اگر قدرت گله ای و رهایی به هم نزدیک شوند، ما باید مفهوم رهایی را به عنوان چیزی که در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد، یعنی زمانی که نظام سرانجام درهم شکسته است، کنار بگذاریم. رهایی در عوض با شروع معاشرت با یکدیگر، زمانی که با هم به دنبال آب می گردیم، به وجود می آیند.

رهایی یکسانی یا وحدت نیست. ایجاد دائمی تفاوت است. گله های انقلاب و آزادی با یکدیگر در می آمیزند. شلوغ می کنند. انقلاب مورد نظر آنها اتفاق می افتد و گاهی اوقات موجب یک رهایی و جابجایی در قدرت می شوند. به عبارت دیگر ممکن است این اتفاق بیفتد که رهایی‌بخش‌ها به دنبال یکدیگر باشند، همکاری کنند و نظم‌های مستقر قدیمی را جابجا کنند.

توزیع برابر قدرت و منابع می تواند جایگزین نظم ناعادلانه شود. می تواند در یک بلوک یا در یک تیم کاری انجام شود. وقتی به اندازه کافی خوب شروع به کار کرد، روش برابری پیدا می‌شود و دستورات عادلانه‌تر در مکان‌های دیگر دوباره ایجاد می‌شوند. اما هرگز برابری آنقدر بزرگ نیست که تسلط پیدا کند. برابری با قرار گرفتن در بدن ما، در تاپ و پیراهن ما، در نحوه صحبت با یکدیگر، در نحوه همکاری و گفتگو، در نحوه تصمیم گیری با یکدیگر به وجود می آید. مقاومت و دموکراسی با همزیستی یکدیگر قدرت را به وجود می آورند

پر هرنگن

2015 02 07، نسخه 0.1.2

ترجمه هرمینه هورداد 2023/08/14

نسخه 1

بیوگرافی پر هرگرن

پر هرنگن در مورد نافرمانی مدنی و عدم خشونت کار می‌کند. پر هرنگن به دلیل خلع سلاح یک موشک هسته‌ای با چکش به همراه هفت نفر از دوستان در گروه پرشینگ پلوشارز در آمریکا به هشت سال زندان محکوم شد. او پس از پانزده ماه زندان، به سوِد بازگردانده شد. وی در سوئد و انگلیس به دلیل اقدامات غیرخشونت‌آمیز مشابه به زندان محکوم شده و در مصر نیز دستگیر شده است

پر هرنگن چهارده کتاب به زبان‌های مختلف منتشر کرده است. علاوه بر این، او آموزش نافرمانی مدنی و عدم خشونت را در اروپا، کردستان، عراق، ترکیه، قرقیزستان، شیلی و گواتمالا رهبری کرده است.

سازمان مقاومت بین‌المللی دربرابر جنگ پر هرنگن را به عنوان یکی از با تجربه‌ترین مربیان عدم خشونت در جهان انتخاب کرده است.

Scroll to Top